شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

تست ازدواج

تست ازدواج یعنی همان تحقیقات قبل از ازدواج .از آنجا که انسان موجودی است چند وجهی و دارای شخصیت های گوناگون و متضاد گرفتن تست ازدواج از اهمیت بسیاری برخوردار است

 

تست ازدواج چیست؟

تست  برای تشخیص  تضادها تشابهات زوجین برگزار می شود . با گرفتن تست ازدواج در حقیقت به این نکته می رسیم که بین دختر و پسر از لحاظ شخصیتی ، فرهنگی ، تربیتی ، خانواده ، نقطه نظر و دیدگاهشان و… چه تشابهات و تضاد هایی وجود دارد .

روش سنتی :

در قدیم تست ازدواج از تحقیقات محلی استفاده می شد ولی در جامعه امروزی بخاطر وجود مسائل مختلف و اینکه افراد مایل به درگیر شدن در این نوع تحقیقات نیستند و همچنین بی خبری و بی اطلاعی افراد از یکدیگر این روش دیگر جواب نمی دهد و امروزه با گرفتن تست ازدواج از زوجین می توان به نوع طرز فکر و عقیده و شخصیت آنها پی برد و اگر تضادی بین آنها باشد بصورت روشن و واضح آشکار می گردد و مشاور می تواند در صدد رفع و کنترل آن برآید .

نتیجه تست ازدواج ؟

مشاور پس از گرفتن تست ازدواج و مشخص کردن گرافهای روانسنجی آن تست ازدواج را تفسیر کرده و با حضور پسر و دختر درصد تشابهات و تضادها را بررسی می کند . اگر نتیجه تست ازدواج نشانگر ۷۰% و به بالا تشابهات بین دختر و پسر را نشان دهد این می تواند شروع یک زندگی خوب و شیرین باشد و انشاالله ۳۰% ما بقی نیز در خلال زندگی مشترک حاصل می شود. ولی اگر نتیجه تست ازدواج از ۷۰% به پایین مخصوصا اگر زیر ۵۰% باشد باید حتما تضادها بررسی گردد و مشاور سعی در برقراری تعادل و کنترل تضادها کند .

مثلا : اگر دختری درونگرا بوده و با این فرهنگ بزرگ شده بسیار سخت است که بتواند با یک پسر که برونگرا است زندگی مشترک موفقی داشته باشد مگر اینکه با توجه به نتیجه تست  جلسات مشاوره و راهنمایی و گرفتن راهکاری مناسب برگزار شده و طرفین را کاملا آگاه سازند و آماده کند برای یک زندگی آرام و بی تنش .

دیدگاه سنتی در مورد تست ازدواج:

بعضی ها هنوز فکر می کنند ازدواج هندوانه در بسته است و اصطلاحا می گویند مگر ما چطور زندگی کردیم عشق و محبت در طول زندگی بوجود می آید و از این نوع واژه ها مثل : اگر همدیگر را دوست داشته باشید با نان خالی هم می توانید زندگی کنید . البته این گفته ها همگی محترم بوده ولی در جامعه امروزی و دیدگاه های جوانان ما متاسفانه جایگاهی ندارد . امروزه باید با درایت و تدبیر و اندیشه فراوان نبست به ازدواج فکر کرد.

(صرف هزینه برای تداوم زندگی سرمایه گذاری است برای آینده ای روشن)

فواید تست ازدواج:

هر انسانی می تواند در پشت نقاب ظاهری خود شخصیتی متفاوت داشته باشد . وقتی شما تست  را انجام می دهید در حقیقت همانطور که بیان شد ۷۰% نسبت به داشتن زندگی موفق اطمینان حاصل می کنید.

در آشنایی قبل ازدواج افراد می توانند تا مدت ها پشت نقاب خود نقش بازی کنند و شخصیت مثبت خود را به نمایش بگذارند ولی در تست  دیگر نمی توانند نقش بازی کن

مضرات انجام ندان تست :

روند آشنایی دختر و پسر تحت تاثیر شور و هیجان جوانی ، احساسات و کشش های درونی به جنس مخالف می باشد که صد البته بر تصمیم گیری منطقی اثر بسیار خواهد داشت همانطور که از قدیم الایام گفته اند :

آدم عاشق کور و کر و لالا می شود . نه خوب می بیند و نه عاقلانه می تواند تصمیم بگیرد . پس بهتر است با گرفتن تست ازدواج تمامی شبهات را بر طرف کنید.

 

نظرات بسته شده است.