مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی ،يكي از مهمترين موضوعات بهداشت عمومي وبهداشت روان،شناخت رفتارها و تمايلات جنسي نرمال و غير نرمال انسان بوده است و عدم شناخت انحرافات ناشي از آن،آسيب زننده سلامت روان وجسم بوده و شخصيت فرد را تحت تاثير و دگرگوني قرار مي دهد.

ناآگاهي از مسايل جنسي، مي تواند منجر به مشكلات اضطرابي،افسردگي و تنش هاي رواني گردد، همچنين هر گونه استرس و اختلالات هيجاني و ناآگاهي از فيزيولوژي و كاركرد جنسي مي تواند بر كاركرد جنسي فرد تاثير منفي بگذارد. بنابراين شناخت اختلالات جنسي، تشخيص به موقع و آموزش صحيح مسايل جنسي ميتواند راه گشاي درمان و پيشگيري از عوارض آن باشد

 

اختلالات جنسی:

از جمله اختلالات جنسي ميتوان اشاره داشت به :اختلال انگيختگي (مشكل در مرحله تحريك)، اختلال ارگاسم زنان / مردان ،اختلال نعوظ در مردان، انزال زودرس، مقاربت دردناك در زنان، ازدواج وصال نيافته، واژينيسم، مشكلات هويت جنسي(جنسيت و هويت جنسي در تضاد بوده و فرد جنسيت خود را پذيرا نبوده،اختلالات جنسي ناشي از اختلال طبي-جسمي،ناشي از عوامل دارويي و روانگردان ها… و انحرافات جنسي از جمله يادگارخواهي،مبدل پوشي…

•درمان:

در حوزه اختلالات جنسي با مراجعه به رواندرمانگر متخصص(سكسولوژيست)، امكان ارزيابي مشكلات جنسي ،درمان و پيشگيري و بهبود رضايت از زندگي فراهم خواهد بود،از جمله درمانهاي موثر مي توان اشاره داشت به، رواندرماني انفرادي/گروه درماني/هيپنوتيزم/رفتار درماني/درمانهاي دارويي/درمانهاي هورموني/جراحي تغيير جنسيت
در این مرکز مشاوره جنسی و مشکلات و درمان توسط متخصص مربوطه به صورت حضوری انجام میشود . تمامی پرونده ها به صورت محرمانه میباشد .

کاربرد مشاوره جنسی :

•آیا می دانید مشاوره جنسی و زناشویی چه کاربردی دارد ؟ آیا کمک گرفتن از مراکز مشاوره جنسی کاره درستی است ؟ به دلیل عدم آگاهی از مسائل جنسی است که مشاوره مشکلات جنسی و بیشتر مشاوره تلفی مشکلات جنسی تبدیل به یک موضوع بسیار پیچیده شده است. هر چند که مشاوره جنسی معمولا مربوط به زندگی زناشویی و روابط زن و شوهر پس از ازدواج می شود اما صرفا مشاوره مشکلات جنسی به زندگی زناشویی محدود نمی شود.

هر فرد، چه دختر چه پسر با رسیدن به سن بلوغ، که معمولا با بلوغ جنسی آغاز می شود، با شرایط جدیدی مواجه می شود. که اگر با آموزش و آگاهی همراه نباشد مشکلات زیادی را برای نوجوانان در سنین بلوغ به وجود خواهد آورد.

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی و مشکلات جنسی در سنین نوجوانی و جوانی:

سن بلوغ ( که در دوران نوجوانی افراد می باشد)، سن تغییر هورمون ها، رشد اندام های بدن و مجموعا دوره گذار از دوره نوجوانی به بزرگسالی است. فرد در این سن شرایط بدنی جدیدی را تجربه می کند که به همین دلیل باید نسبت به شرایط جدیدی خود شناخت پیدا کند. شناخت کامل مسائل جنسی، شرایط فیزیکی سن بلوغ به لحاظ بهداشت و جسمی دارای اهمیت بسیاری است.

در اغلب موارد شاهد هستیم که در اکثر خانواده ها والدین به دلیل حجب و حیا و نوع رابطه ای که با فرزندان دارند، آموزش و مشاوره جنسی مناسب را برای فرزندان ارائه نمی دهند. که همین امر سبب بروز بسیاری از مشکلات در آینده فرزندانشان می شوند.

اهمیت آموزش و مشاوره مشکلات جنسی برای والدین

از آنجایی که در مدارس بستر مناسبی برای آموزش و مشاوره جنسی فراهم نیست. یکی از راه های مناسب برای کمک به نوجوانان می تواند استفاده از مشاوره جنسی، مراکز مشاوره جنسی و زناشویی می باشد. استفاده از خدمات مشاوره جنسی ، مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج و مشاوره جوان مراکز مشاوره می تواند بسیار به شما در حل مشکلات کمک کند.

والدین می توانند با استفاده از مشاوره جنسی، آموزش های لازم برای انتقال مسائل جنسی به فرزندانشان را بیاموزند. از آنجایی که مراکز مشاوره به راحتی در دسترس نیست، مسئله را کمی پیچیده تر می کند. والدین می توانند از خدمات مشاوره کودک و نوجوان تلفنی مراکز مشاوره تلفنی بهرمند شوند.

چرا آموزش و مشاوره تلفی جنسی مراکز مشاوره جنسی را به والدین توصیه می کنیم

برای استفاده از مشاوره تلفنی جنسی و مشاوره تلفنی خانواده چندین دلیل وجود دارد که اولین دلیل این است که مشاوره تلفنی همیشه در دسترس خانواده ها می باشد و در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل به راحتی می توانند فارغ از زمان و مکان در هر شهر یا روستایی که هستند مشاوره بگیرند.

دوم این که مسائل جنسی و آموزش آن به فرزندان در جهت آگاهی بخشی و جلوگیری از خطا رفتن نوجوان است. به همین دلیل آموزش و مشاوره جنسی باید به گونه به او آموزش داده شود که باعث ایجاد مشکل در نوع ارتباط پدر فرزندی یا مادر فرزندی نشود و حرمت های خانواده شکسته نشود. سومین دلیل این است که معمولا والدین و همچنین نوجوانان خجالت می کشند تا در مورد مسائل و مشکلات جنسی با هم صحبت کنند.

مشاوره جنسی و رفع مشکلات زناشویی

علاوه بر آموزش و والدین و نوجوانان در مورد مسائل جنسی، کاربرد اصلی مشاوره جنسی تلفنی می تواند برای زوج های جوان باشد. هر چند که بخشی از مخاطبین مشاوره جنسی را زنان و مردن میانسال تشکیل می دهند. اما در اغلب موارد مخاطبین ما زوج های جوان هستند که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند. مشکلاتی که معمولا در بین زوج های جوان دیده می شود ای است که افراد در ابتدای زندگی شناخت مناسبی از زندگی مشترک و روابط زناشویی ندارند.

خیلی از زوج هایی که هنوز وارد زندگی مشترک نشده اند، زندگی مشترک را شروع مشکلات مالی و بی توجهی همسر می دانند. ولی تجربه ما در این چند سال ثابت کرده که بزرگترین مشکل زوج های جوان که تازه زندگی مشترک خود را شروع کرده اند نداشتن روابط صحیح زناشویی و روابط جنسی است.

اهمیت مشاوره جنسی و روابط زناشویی برای زوج ها جوان:

زوج ها باید در نظر داشته باشند که مزاج و طبع همسرشان با آنها متفاوت است. چرا که اکثر مشکلات مشاهده شده در زندگی زناشویی و روابط جنسی افراد ناشی از تفاوت موجود در طبع زوج ها می باشد. اگر طبع زوج ها به هم نزدیک باشد معمولا مشکل جدی برای آنها پیش نخواهد آمد.

اما در صورت عدم تطابق مزاج زوج ها، نیاز به مشاوره جنسی خواهند داشت. پس از تعیین مزاج، باید از برنامه غذایی متناسب با مزاجشان استفاده نمایند و علاوه بر غذا، نوع رفتار ها و عادات زوج ها هم تاثیر بسزایی در روابط جنسی دارند. با استفاده از مشاوره جنسی زوج ها متوجه نحوه اصلاح رفتار و عادات زناشویی و جنسی خود می شوند.

چرا مشاوره جنسی و روابط زناشویی تلفنی را توصیه می کنیم:

معمولا هزینه شرکت در جلسات مشاوره جنسی یا حتی کارگاه های مشاوره جنسی بالاست و بسیاری از زوج ها توان شرکت در این جلسات را ندارند علاوه بر هزینه سنگین این جلسات، به دلیل حیا و حجب خانواده ایرانی مشاوره تلفنی می تواند یک راهکار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند.

از دیگر دلایل برتریت مشاوره تلفنی بر مشاوره حضوری می توان به نداشتن وقت و درگیری های کاری زیاد امروزه افراد اشاره داشت. مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی آماده است تا با متخصصان خود پاسخگوی تمامی سوالات شما با خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری خود می باشد.

مشاوره روانشناسی اقدسیه:02126135542